stare meble

czwartek, 06 stycznia 2011

Wreszcie dotarła do mnie druga maszyna do szycia, a teraz okazuje się, że w kolejce mam obiecaną jeszcze jedną!! Tę, którą już mam, wstawiłam do domu. Teraz mam czas żeby się zastanowić, czy obudowę przemalować czy zostawić tak jak jest... a jeśli przemalować to na jaki kolor? Ściany mam szare, meble biało-turkusowe i zielone. Obudowa maszyny mogłaby być albo biała, albo szara albo turkusowa... Ciężki wybór :/

maszyna

maszyna

maszyna

maszyna

chciałam się pochwalić prezentami :) kartkę i woreczek dostałam od Iwony

kartka

woreczek

z kolei Aniołka i woreczek lawendowy od Kokoszki

Kokoszka

bardzo, bardzo dziękuję :)

*****************************

WEŁNA

uzupełniłam zapas wełny (m.in. mam już długo oczekiwany odcień żółtej - musztardowej;)), niestety na razie nie mam turkusowej i białej, ale w najbliższym czasie na pewno dotrze!

wełna

(na zdjęciu przykładowe kolory)

**********************************

Postaram się też szybko przedstawić plan zajęć na ferie, które w tym roku są zdecydowanie za szybko ;)

 

poniedziałek, 20 września 2010

Aby odwrócić trochę myśli i poczuć odrobinę normalności przytachałam ze strychu stolik. Stolik i stych są własnością właściciela kamienicy, ale że to miły Pan to mogłam stoliczek wypożyczyć. Zresztą strych jest tutaj cudny... a stolik? blat był bardzo zniszczony więc pozwoliłam sobie przemalować całość na biel, z szarymi przetarciami i ozdobić szablonem. Teraz to mój pomocnik roboczy przy pakowaniu, metkowaniu, jest o tyle ciekawy że ma blisko rozstawione nogi, a blat z jednej strony mocno wystaje, ciekawie to wygląda. Oczywiście na zdjęciu ciężko uchwycić jaki mam teraz fajny stolik  ;)

stół

stolik

stolik

stół

Pozdrawiam, Julia


poniedziałek, 13 września 2010

Chciałam wstawić dziś zdjęcia z warsztatów, ale spotkała mnie w weekend niespodzianka i najpierw będą inne zdjęcia :) Otóż od wczoraj, mam w galerii coś pięknego i coś starego :) dostałam maszynę do szycia od Emilii.  Maszyna jest cudna, nie umiem się nią nacieszyć :) Teraz trzeba jeszcze ładnie stworzyć jej otoczenie...

maszyna

maszyna

maszyna

maszyna

maszyna

maszyna

maszyna

maszyna

maszyna

Mam obiecaną jeszcze jedną maszynę, już na mnie czeka, tylko muszę ją odebrać ;))) będzie stała u mnie w domu :)

środa, 08 września 2010

Dzięki za wszystkie rady co do ławki. Została tylko trochę doczyszczona i na razie nic więcej z nią nie będę robić (do czasu...).

W domu z kolei zaszalałam z turkusem. To tak w ramach ostresowania. Przemalowałam krzesła i blaty stolików na ten właśnie kolor :) Namieszałam sobie ciemnego turkusu, ale jak już mebelki wyschły to okazało się, że jednak jest to jasny odcień. Nie szkodzi, bo mam zamiar jeszcze te krzesła odrobinę odrapać (nie ma to jak shabby ;)) i też takie jasne mogą być no nie...?

Pierwsze krzesło stoi w korytarzu, drzwi w tle też w najbliższym czasie będą turkusowe (no i planuję nowy kolor ścian, myślę nad szarym odcieniem):

krzesło

blat stolika też jest pomalowany ;)

krzesło

No i drugie krzesło, hmm jakoś nie mogłam zrobić mu lepszego zdjęcia, ale ono jest cudne po prostu. Ma taki piękny kształt... (troszkę je jeszcze odrapię, no i poprawki wymaga siedzisko - jak się dorobię zszywacza tapicerskiego). Jeśli znajdę gdzieś zdjęcia sprzed malowania, to pokażę.

krzesło

Pozdrawiam :)

Julia

piątek, 03 września 2010

Wyciągnęłam w końcu "ławkę" z piwnicy i przywiozłam do galerii. Po wyszorowaniu jej, stwierdziłam, że taka zniszczona jest piękna :) Hmm...ale chyba byłoby przegięciem tak ją postawić, więc... na biało? na szaro? na ciemny turkus ją machnąć ? [czy jednak zostawić zniszczoną taką, starą, odartą? :)] Proszę o radę :)

ławka

ławka

środa, 17 czerwca 2009

... a właściwie nadstawka kredensu. Jest już ukończona i dziś przeszła małą sesję zdjęciową :) szafka pod nadstawkę jeszcze nie jest do końca zrobiona (brakuje drzwiczek, listewek oraz  przecierki) ale już spełnia swoją funkcję. Oczywiście co chwilę zmieniam wystrój ;) ale jak tu się powstrzymać, kiedy ciągle przybywa nowych rzeczy... Dodam, że niestety brakuje jeszcze szybek bocznych w nadstawce :( pan, u którego je zamówiłam nie domyślił się, że wymiar, który podałam to właśnie TEN, który potrzebuję i zrobił parę milimetrów dłuższe... grrr

Kredensik stoi w Galerii :)

kredens

kredens

kredens

kredens

poniżej parę migawek z Galerii:

galeria

galeria

galeria

 

 

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Nasza Galeria
Artystyczne Urodziny!!!
Galeria:
Adres Galerii:
Czynne:
Kontakt:
O nas:
Targi Staroci w Wodzisławiu Śląskim 2013r.
Ale!Babki! Nowe propozycje na rok 2013!
U nas kupisz półprodukty do rękodzieła:
U nas kupisz
Warsztaty w pracowni:
Klub z Kawą nad Książką
Moje prace kupisz tutaj:
Polecam:
Polecam blogi:
Współpraca
Zdjęcia,
Zapraszamy
gg:1469121
Portal Sztuka
Jeśli uważasz, że blog jest ciekawy, kliknij:
portal, og³oszenia artystyczne, handel sztuka
kosmetyka, uroda, zdrowie
Polskie Strony Artystyczne
Toplista Decoupage
HAND MADE - Rękodzieło
Katalog Wydarzenia Artystyczne
Usługi informatyczne